GNOM

Gry Bitewne, Karciane, Planszowe

Ogłoszenie


#1 2014-12-27 23:51:45

Dimizim

Zwykły człowiek

Zarejestrowany: 2014-12-27
Posty: 3
Punktów :   

Rady dla początkująych!!

Witam jestem nowym i młodym graczem Wh40k, czyli wiążę się z tym nie za duży budżet pieniężny. Chciałbym zacząć grać w Warhammera, ale nie wiem którą armię wybrać chodzi o taką na którą nie wydam 1000 zł na rozpiskę od 1300 do 1500 pkt. Jest mi obojętne jaka to będzie ponieważ wszystkie armie mi się podobają, dlatego proszę was o rady i pomysły gotowych rozpisek, ale oczywiście trzymając się tych 1000zł.

Offline

 

#2 2014-12-28 19:21:33

 Bogu

Aspirant

Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-12-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Rady dla początkująych!!

Najtańsze są armie w Power Armourach: SM, DA, SW, BA, CSM, GK. Niezbyt drogie (oczywiście jak na to hobby) są też Demony (chyba, że grasz na czystym summoningu wtedy są bardzo drogie), Necroni, kiedyś można było tanio rwać Orków ze startera, nie wiem jak teraz z ich ceną szczerze powiedziawszy. Zagraj na proxach (czymś co zastępuje modele) parę razy i sam określ czym się tobie najfajniej gra. Polecam zacząć od zwykłych SM, mają najfajniejszy i najmocniejszy kodeks z power armourów, BA mają świeży i całkiem fajny kodeks. DA, SW, CSM i GK da się grać ale te kodeksy są biedniejsze od 2 poprzednich, zwłaszcza 2 ostatnie. Necronom wychodzi nowy kodeks niedługo i nie wiadomo co z nimi będzie, Demonami nie ma takiego hop-suip w graniu jak co niektórzy myślą, jak cie kostki nie lubią to gra tą armią to często rzeźbienie w gównie. Odnośnie rozpisek to musisz się troszeczkę wykazać bo konkretów podałeś mało


Wrzucony papier
Zapycha pisuar
Północny wiatr
Spienione goni fale.

Offline

 

#3 2014-12-30 23:08:59

Dimizim

Zwykły człowiek

Zarejestrowany: 2014-12-27
Posty: 3
Punktów :   

Re: Rady dla początkująych!!

A jaki zakon polecasz z kodeksu Space Marines? Obecnie nie podobają mi się White Scarsi

Offline

 

#4 2014-12-31 18:24:47

 Bogu

Aspirant

Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-12-04
Posty: 12
Punktów :   

Re: Rady dla początkująych!!

Zależy jak chcesz grać, na full mechu grałbym Iron Handsami, na full motorach White Scarsami, jak na centkach Ultramarines, pewien znajomy chwalił sobie Raven Guardów do rhino rusha, na małe punkty ponoć można jakoś fajnie przekminić Salamandry, z dupy są doktryny BT, IH nigdy nie widziałem żeby ktoś grał, kwestia indywidualna i podejścia do gry. Na razie testuje sobie od czasu do czasu rozpiskę na motorach i drop podach z małym centko starem, wtedy stosuję sojusz Ultrasów + WS z inkwizytorem, ale testuję to raczej pod grę turniejową bo taka mnie interesuje. Ogólnie poleciłbym Ultrasów, mają jednego z najlepszych psioników w grze, czyli Tiguriusa, a ich chapter tacticsy są użyteczne i całkiem uniwersalne, nadają się do większości rozpisek (choć w pewnych przypadkach ofc będą lepsze), w przeciwieństwie do chapter tactics np. WS.


Wrzucony papier
Zapycha pisuar
Północny wiatr
Spienione goni fale.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gromostrow.pun.pl www.maly-kacik.pun.pl www.bezplatne.pun.pl www.pierwszae.pun.pl www.bringyourownbeer.pun.pl